První elektrorozvaděč slavnostně opustil brány firmy GPN

03. 04. 2024
O firmě

Trhosvinenský závod firmy GPN opět rozšířil své portfolio produktů a dal vzniknout novému oddělení montáže elektrorozvaděčů, které jsou důležitou součástí strojů firmy Battenfeld Cincinnati (BC). „Pod křídly Exelliq Holdingu je firma GPN součástí investiční skupiny Davis Standard, která vlastní i zmiňovanou skupinu Battenfeld Cincinnati. Ta se zabývá výrobou extrudérů a extruzních linek pro kulaté profily, a právě pro tuto sesterskou skupinu jsme od nynějška jedním z dodavatelů elektrorozvaděčů. Tato nová spolupráce by měla vytvořit silnou symbiózu mezi našimi dvěma skupinami a umožnit nám posílit naše postavení na trhu s extruzními technologiemi“ upřesňuje Ing. Jiří Šimek, ředitel firmy GPN.

Nové oddělení montáže elektrorozvaděčů zároveň nabídne nová pracovní místa pro kvalifikované zaměstnance zejména v oblasti elektromechaniky. „Počítáme s postupným nárůstem jak počtu zaměstnanců, tak samozřejmě i zakázek. Do roka a do dne by měl tento tým čítat přes 20 zaměstnanců“, dodává J. Šimek. Uplatnění najdou lidé s praxí a znalostmi v elektro oborech, nebráníme se ale ani šikovným a motivovaným absolventům, které si samozřejmě řádně zaučíme.

Historicky první elektrorozvaděč pro firmu Battenfeld Cincinnati Germany byl v naší firmě již vyroben. Pro naše kolegy z nového oddělení to byla první zatěžkávací zkouška, protože rozvaděč byl hodně velký a složitý, ale oni ji zvládli na výbornou. „Pro tento nově vznikající obor podnikání se nám podařilo vytvořit opravdu skvělý tým nadšených lidí, kteří s sebou přinesli svoje znalosti v oblasti elektro. Vlastně díky jejich zkušenostem a také pod vynikajícím vedením Ing. Petra Junka, který má v oboru elektra bohatou praxi, se nám podařilo napoprvé smontovat takto složitý rozvaděč. Zejména jim tak patří obrovský dík“, dodává J. Šimek. Náš první rozvaděč vážil 1500 kg, byl 4,5 metru dlouhý, bylo v něm přes 350 kusů komponent a obsahoval jak silové obvody, tak obvody pro řízení extrudéru. Samotná montáž, tedy bez tříměsíční přípravy výroby dle dokumentace a nákupu dílů i materiálu, zabrala 4 týdny.


Chci do týmu

Hledáte pracovní uplatnění v oblasti anebo na pozicích, kterým neodpovídá žádný z našich aktuálně zveřejněných inzerátů? Nevadí …

Můžete nám poslat svůj životopis a my se Vám pokusíme podle Vašich znalostí, dovedností a zkušeností najít u nás vhodné pracovní zařazení. Děkujeme za Váš zájem.

Chci do týmu